JAK TO FUNGUJE

Zveřejnění nabídky práce

Pokud hledáte překladatele nebo tlumočníka, můžete zveřejňovat nabídky práce na naší stránce „najdi překladatele“. Kliknutím budete přesměrováni na hlavní stránku, kde můžete vytvořit nový projekt pro překlad, tlumočení nebo jazykovou korekturu.

Vyplňte formulář s potřebnými informacemi včetně zdrojového jazyka (který je původním jazykem vašeho dokumentu nebo jazykem, který je třeba ústně přeložit), cílového jazyka (což je jazyk, do kterého je třeba přeložit dokument / mluvené slovo), uzávěrky výběru kandidáta a uzávěrky projektu.

Uzávěrka výběru kandidáta je časový limit, do kdy mají různí překladatelé a překladatelské agentury čas na to, aby se ucházeli o práci na vašem projektu – jakmile tato uzávěrka skončí, bude váš projekt archivován a překladatelé se již nebudou nadále moci na pozici přihlásit. Naproti tomu uzávěrka projektu je datum, do kdy chcete mít překlad hotový. Pamatujte prosím, že uvedením těsné uzávěrky může dojít k tomu, že se na projekt bude hlásit méně lidí, nebo že budou nabízené ceny vyšší. Pokud sháníte tlumočníka, nezapomeňte upřesnit lokalitu a časové období tlumočení. Také můžete nahrát příslušné dokumenty včetně dokumentů pro překlad.

Nezapomeňte uvést lákavý předmět nabídky práce a zprávu potenciálním uchazečům. Můžete detailně popsat váš projekt včetně všech relevantních informací, které považujete za důležité. Ačkoli to není proti našim pravidlům, doporučujeme z bezpečnostních důvodů neposkytovat žádné osobní údaje (včetně vašeho emailu, telefonního čísla nebo adresy). Jediné, co je viditelné komukoliv, kdo se uchází o vaši nabídku práce, je vaše jméno a jméno vaší firmy, pokud tyto údaje poskytnete. Pamatujte prosím, že vaše nabídka bude vypadat mnohem profesionálněji, pokud uvedete jméno firmy, takže pokud jednáte jménem firmy, doporučujeme její název uvést.

Pokud chcete, aby byl váš dokument přeložen do více jazyků, budete muset vytvořit pracovní inzerát pro každý jazyk individuálně.

Registrace

Pokud jste na stránce poprvé, po zveřejnění vaší nabídky budete požádáni o potvrzení vaší emailové adresy kliknutím na odkaz, který vám bude na váš email zaslán. Vaše nabídka bude aktivní pouze poté, co svou emailovou adresu potvrdíte. Pokud je adresa již provázána s jiným registrovaným účtem, budete požádáni, abyste se přihlásili na svůj již existující profil.

Po potvrzení vaší emailové adresy bude zveřejněna vaše první nabídka a překladatelé a překladatelské agentury mohou začít odesílat své žádosti. Mezitím si nastavíte heslo a přihlásíte se do svého účtu.

Poté, co se přihlásíte ke svému účtu, můžete nahrát svou fotografii a svůj krátký popis – nicméně pro klienty to není nezbytné. Lidé, kteří se budou ucházet o vaši práci, uvidí vaši fotku a přečtou si vaši biografii.

Jestliže jste si svou emailovou adresu již zaregistrovali, musíte se přihlásit ke svému účtu, pokud chcete zveřejnit další nabídku práce. Ta bude okamžitě viditelná všem překladatelům, kteří se o ni mohou ucházet.

Žádosti

Poté, co je nabídka práce aktivní se o ni mohou ucházet všichni překladatelé a agentury, pokud pro vámi požadovaný jazykový pár mají vhodnou kvalifikaci. To znamená, že pokud chcete přeložit Češtinu do Ruštiny, mohou se o vaši nabídku ucházet pouze překladatelé, kteří mluví česky a rusky. Pamatujte prosím, že je možné, aby překladatel na volné noze mluvil a dokázal překládat více jazykových párů, a překladatelské agentury jsou obecně schopné překládat většinu hlavních jazykových párů.

Po přihlášení do vašeho účtu uvidíte všechny předchozí pracovní nabídky včetně těch archivovaných. Můžete si prohlédnout, kdo se ucházel o vaše nabídky, jejich životopisy, hodnocení a ceny. Kliknutím na jména uchazečů si o nich můžete přidat další doplňující informace včetně jejich referencí, vzdělání, schopností a historie.

Pokud jsou kontaktní informace veřejné, můžete překladatele kontaktovat prostřednictvím emailu nebo telefonicky, abyste prodiskutovali váš projekt do větších podrobností, než budete souhlasit s jejich nabídkou.

Přijetí

Jakmile si vyberete překladatele pro vaši práci, jednoduše v jeho nabídce klikněte na tlačítko „Najmout“. Poté uvidíte jeho kontaktní informace, které normálně nejsou veřejné, a překladatel zase uvidí vaši emailovou adresu. Zbývá již jen kontaktovat překladatele emailem, odeslat mu příslušné dokumenty a písemně upřesnit způsob platby a smluvní a obchodní podmínky. Po dokončení těchto kroků začne překladatel pracovat na vašem projektu a zašle vám dokončené, přeložené soubory.

Jakmile překladatel dokončí práci, můžete ho na stránce ohodnotit a poskytnout tak reference případným budoucím zaměstnavatelům.

S klientským účtem uvidíte všechny pracovní inzeráty ostatních, ale nemůžete se o práci ucházet, protože nejste registrovaní jako překladatel. Pokud jste překladatel nebo překladatelská agentura, můžete upgradovat na profesionální plán, abyste mohli reagovat na pracovní nabídky.