JAK TO FUNGUJE

Coby externí překladatel, tlumočník nebo překladatelská agentura si potřebujete nejprve vytvořit účet kliknutím na tlačítko Registrace. Poté, co uvedete svou emailovou adresu a heslo, budete požádáni o potvrzení emailové adresy kliknutím na odkaz, který obdržíte v emailu. Pokud pro zadanou emailovou adresu již existuje registrovaný účet, budete požádáni, abyste se tomuto účtu přihlásili.

Po potvrzení vaší emailové adresy se budete moct přihlásit na svůj profil. Po přihlášení k účtu uvidíte všechny nabídky zveřejněné ostatními zákazníky v menu “Práce”. Protože v tuto chvíli je váš plán pouze zdarma, nemůžete se ucházet o žádnou z nabídek a nemůžete si prohlédnout kontaktní údaje zákazníků. Máte omezené možnosti k úpravě vašeho profilu: můžete nahrát krátký úvod a svou fotografii. Nicméně, máte možnost zdarma nahrát nabídku na překladatelskou práci.

Pokud se chcete ucházet o nabídku práce jakožto překladatel, tlumočník nebo agentura, musíte si zaplatit buď plán pro Překladatele na volné noze nebo Překladatelskou agenturu, nebo si zažádat o zkušební verzi na jeden měsíc zdarma. Oba plány je možné si zaplatit na půl rok nebo na celý rok s opakovanými platbami, jestliže zvolíte platbu kreditní kartou nebo PayPalem. Jestliže si zvolíte platbu bankovním převodem, budete požádáni o zaplacení za další prodloužení členství na konci zúčtovacího období. Pokud své předplatné zrušíte nebo nezaplatíte poplatek za následující období na konci současného zúčtovacího období, váš účet se vrátí zpět na verzi zdarma.

Poté, co si vyberete jeden z našich placených plánů, budete si moct vybrat jazyky, kterými hovoříte. Pokud jste překladatel na volné noze, můžete zvolit 1 až 4 jazyky. Pokud jste překladatelská agentura, můžete si vybrat tolik jazyků, kolik chcete. Nezapomínejte prosím, že čeština je výchozí jazyk. Po vybírání svých jazykových párů je na čase dokončit váš profil. Můžete zde poskytnout reference, vaše vzdělání, pracovní historii a certifikáty, stejně jako vaši obecnou biografii. Pokud jste překladatelská agentura, můžete uvést název agentury, oficiální název vaší firmy a odkaz na váš web.

Rovněž budete moct uvést své kontaktní informace (emailovou adresu, skype adresu a telefonní číslo). Poskytnuté kontaktní informace jsou v základním nastavení viditelné všem (včetně návštěvníků, kteří nejsou registrovaní na stránce). Toto nastavení můžete změnit na soukromé – poté tyto informace uvidí pouze zákazníci, kteří si vás vybrali pro práci na svém projektu.

Po dokončení vašeho profilu budete viditelní v naší databázi překladatelů a budete se moci ucházet o zaměstnání, která klienti zveřejní. Coby překladatel na volné noze můžete odpovídat pouze na inzeráty, zahrnující jazyky, kterými hovoříte. Překladatelská agentura může odpovídat na každou nabídku. Než odpovíte na nabídku práce, zkontrolujte si, zda se jedná o překlad, tlumočení nebo jazykovou korekturu, přečtěte si popis úkolu a prohlédněte si případné přiložené soubory. Pak se můžete ucházet o práci tím, že zašlete motivační dopis a nabídnete cenu za vyhotovení. Můžete se ucházet o neomezený počet nabídek a budete mít možnost sledovat na profilu své předchozí nabídky.

Každá zveřejněná nabídka má uvedeny dvě uzávěrky. Jedna z nich je uzávěrka pro přijímání žádostí od uchazečů a druhá je uzávěrka, do které je potřeba překlad vyhotovit. O zaměstnání se můžete ucházet do doby, než uplyne uzávěrka pro přijímání přihlášek, poté se nabídka přesune do archivovaných, a to i v případě, že pozice nebyla obsazena. Uzávěrka překladu je datum, do kterého je zapotřebí uvedenou práci odevzdat.

Pokud budete pro nabízenou pozici vybráni, bude vás klient kontaktovat buď emailem, nebo přímo prostřednictvím naší webové stránky. V takovém případě uvidíte kontaktní informace zákazníka a můžete se domluvit na přesných detailech nabídky prostřednictvím emailu, včetně způsobu a podmínek platby. Pokud chcete, můžete spolu podepsat smlouvu, kterou vám emailem zašle.

Po doručení překladu vám poptávající zaplatí na základě předem uzavřené smlouvy. Zákazník bude automaticky požádán, aby na naší stránce ohodnotil vaši práci, ale pokud to neudělá, můžete mu to sami připomenout prostřednictvím odkazu „vyžádat si hodnocení“ na svém profilu.